Информационный портал о Жизни в Польше
Курсы польского языка в Варшаве
0

Вивчення української мови в Варшаві

29.04.2014

Добрий день!Герб украины

Мене звуть Анастасія і я хочу розповісти вам про одну дуже важливу діяльність, яка нажаль весь час залишається поза увагою. Діяльність ця — „Вивчання української мови і культури в Варшаві”

В столиці вже значний час діє «Międzyszkolny zespól nauczania języka mniejszości ukraińskiej«, але інформації про цю діяльність не можна побачити ані в пресі, ані на телебачені. Я, як українка, хочу зробити свій внесок у розвиток культурної спадщини мого народу і може цей лист допоможе не одній людині.

Я вважаю , що інформація про цю діяльність може бути корисна в першу чергу тим, хто хотів би вивчати українську мову та культуру, але з певних причин чи обставин — не має такої можливості.

Організаціі мають свою початкову школу , гімназію і цього року впроваджують відкриття ліцею. Також, якщо не помиляюся, то мають  ще свій дитячий садок.

Заняття відбуваються не кожний день. Це більше схоже на вечірній або вихідний тип навчання  . В школі відбуваються заняття з української мови, літератури ,культури, історії  та релігії.  Викладають там вчителі та культурні діячі.

Międzyszkolny zespól nauczania języka mniejszości ukraińskiej є збудований на тісній співпраці зацікавлених сторін –вчителів, батьків, дітей та управління освіти.

Ознайомитись з діяльністю цих закладів можна тут : Gimnazjum Nr 45 а також тут: Skoła podstawowa №221

 

Я вважаю , що коли ми будемо знати свою власну культуру, рідну вікову мову, непросту історію — тільки тоді ми зможемо поважати і свою власну культуру і культуру інших народів . Думаю , що існування такої організації є дуже потрібне і найбільше — дітям, які приїхавши в Польщу почали забувати про те , що вони укранаїнці , забувати те ким вони є …..

Коли забув ти рідну мову
Яка би вона не була-
Ти втратив корінь і основу,
Ти обчухрав себе дотла

VN:F [1.9.22_1171]
Оцени статью!
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Категории: Образование в Польше